KAUDEN KÄRKITULOKSET

KAUDEN KÄRKITULOKSET






Vain viralliset lajit.
Miehet
100 m10.28 Samuli Samuelsson
200 m20.90 Tuukka Huuskola
400 m 47.89 Filiph Johansson
800 m1:47.87 Joonas Rinne
1500 m 3:38.88 Topi Raitanen
3000 m 7:52.89 Topi Raitanen
5000 m14:14.30 Eero Saleva
10000 m29:38.42 Jaakko Piesanen
10 km tiejuoksu32:58 Toni Valido
32:58 Tuomas Aho
Puolimaraton1:06:39 Jarkko Järvenpää
Maraton2:33:22 Matti Taini
3000 m esteet 8:30.53 Topi Raitanen
110 m aidat (106,7 cm)13.76 Elmo Lakka
400 m aidat (91,4 cm) 51.41 Tuomas Lehtonen
Korkeus2.21 Daniel Kosonen
2.21 Arttu Mattila
Seiväs5.52 Tommi Holttinen
Pituus8.27 Kristian Pulli
Kolmiloikka16.48 Simo Lipsanen
Kuula (7,26 kg)18.74 Arttu Kangas
Kiekko (2,0 kg)58.28 Frantz Kruger
Moukari (7,26 kg)77.82 Aaron Kangas
Keihäs (800 g)81.36 Toni Kuusela
Kymmenottelu (7,26 kg)7415 Leo Uusimäki
Naiset
100 m11.47 Lotta Kemppinen
200 m23.56 Lotta Kemppinen
400 m 54.03 Mette Baas
800 m2:02.92 Sara Kuivisto
1500 m 4:25.40 Kaisa Tyni
3000 m 9:34.37 Janica Rauma
5000 m16:18.76 Annemari Kiekara
10000 m34:09.22 Johanna Peiponen
Puolimaraton1:12:46 Camilla Richardsson
Maraton2:42:57 Laura Manninen
3000 m esteet10:40.41 Alisa Virtanen
100 m aidat (84 cm)12.76 Annimari Korte
400 m aidat (76,2 cm) 58.49 Viivi Lehikoinen
Korkeus1.90 Ella Junnila
Seiväs4.60 Wilma Murto
Pituus6.51 Maria Huntington
Kolmiloikka14.30 Kristiina Mäkelä
Kuula (4,0 kg)16.55 Senja Mäkitörmä
Kiekko (1,0 kg)56.45 Sanna Kämäräinen
Moukari (4,0 kg)72.12 Krista Tervo
Keihäs (600 g)60.43 Heidi Nokelainen
Seitsenottelu (4,0 kg)5495 Jessica Rautelin
Miehet 19
100 m10.60 Eino Vuori
200 m21.44 Eero Hirvinen
400 m 48.87 Benjamin Lee
800 m1:51.15 Benjamin Lee
1500 m 3:46.08 Eemil Helander
3000 m 8:14.84 Eemil Helander
5000 m14:22.68 Eemil Helander
10 km tiejuoksu36:47 Severi Salonen
3000 m esteet 8:59.31 Eemil Helander
110 m aidat (100 cm)14.21 Alexander Björkgren
400 m aidat (91,4 cm) 54.22 Tomi Laakso
Korkeus2.21 Arttu Mattila
Seiväs5.25 Juho Alasaari
Pituus7.48 Otto Pulkkinen
Kolmiloikka15.02 Aapo Karvinen
Kuula (6,0 kg)16.65 Miikka Oinonen
Kiekko (1,75 kg)57.23 Antti Pränni
Moukari (6,0 kg)72.32 Oskari Lahtinen
Keihäs (800 g)78.16 Topias Laine
Kymmenottelu (6,0 kg)5736 Joonatan Kemppainen
10000 m kävely45:47.68 Lauri Joukas
Naiset 19
100 m11.82 Johanna Kylmänen
200 m24.32 Johanna Kylmänen
400 m 55.73 Inka Pöyry
800 m2:09.34 Ilona Mononen
1500 m 4:28.36 Ilona Mononen
3000 m 9:50.16 Ilona Mononen
5000 m17:20.16 Pinja Kotinurmi
10 km tiejuoksu45:32 Kerttu Puranen
3000 m esteet10:40.41 Alisa Virtanen
100 m aidat (84 cm)13.82 Sonja Stång
400 m aidat (76,2 cm) 60.30 Aada Aho
Korkeus1.87 Jessica Kähärä
Seiväs4.00 Essi Melender
Pituus6.01 Nea Lento
Kolmiloikka12.92 Jessica Kähärä
Kuula (4,0 kg)14.86 Emilia Kangas
Kiekko (1,0 kg)49.72 Patricia Kellgren
Moukari (4,0 kg)71.34 Silja Kosonen
Keihäs (600 g)57.84 Julia Valtanen
Seitsenottelu (4,0 kg)5197 Neea Käyhkö
5000 m kävely25:08.07 Ellen Seisto
Miehet 17
100 m10.95 Niko Kangasoja
10.95 Valtteri Louko
200 m22.22 Valtteri Louko
400 m 48.87 Benjamin Lee
800 m1:51.15 Benjamin Lee
1500 m 4:01.52 Leonard Markén
3000 m 8:58.32 Aleksi Nokkanen
2000 m esteet 6:26.54 Oscar Nyholm
110 m aidat (91,4 cm)13.91 Adrian Björkgren
400 m aidat (84 cm) 55.28 Valtteri Louko
Korkeus1.94 Oskari Henttinen
Seiväs5.25 Juho Alasaari
Pituus6.97 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka13.75 Eelis Snåre
Kuula (5,0 kg)18.25 Miika Lahtonen
Kiekko (1,5 kg)56.83 Miika Lahtonen
Moukari (5,0 kg)71.71 Max Lampinen
Keihäs (700 g)75.69 Eemil Porvari
Kymmenottelu (5,0 kg)7243 Eemil Porvari
5000 m kävely22:18.12 Jonathan Ekberg
Naiset 17
100 m12.09 Aino Vuorjoki
200 m24.63 Aada Aho
400 m 55.73 Inka Pöyry
800 m2:09.34 Ilona Mononen
1500 m 4:28.36 Ilona Mononen
3000 m 9:50.16 Ilona Mononen
10 km tiejuoksu45:34 Hetaliina Karkiainen
2000 m esteet 7:14.53 Enni Petrelius
100 m aidat (76,2 cm)13.63 Saga Vanninen
400 m aidat (76,2 cm) 60.30 Aada Aho
Korkeus1.75 Saga Vanninen
Seiväs3.85 Tuuli Järvinen
Pituus5.90 Saga Vanninen
Kolmiloikka12.20 Ilona Ruohola
Kuula (3,0 kg)15.75 Ella Mäntylä
Kiekko (1,0 kg)49.72 Patricia Kellgren
Moukari (3,0 kg)59.96 Marika Virtanen
Keihäs (500 g)54.21 Emilia Karell
Seitsenottelu (3,0 kg)4651 Iina Holopainen
5000 m kävely25:08.07 Ellen Seisto
Pojat 15
100 m11.29 Kasperi Vehmaa
300 m36.84 Antti Sainio
800 m2:00.82 Konsta Uuttera
2000 m 5:58.87 Luukas Kontro
1500 m esteet 4:46.83 Konsta Uuttera
100 m aidat (84 cm)13.33 Kasperi Vehmaa
300 m aidat (76,2 cm)39.00 Antti Sainio
Korkeus1.80 Santeri Haapamäki
Seiväs4.01 Aatu Sihvonen
Pituus6.97 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka12.94 Santeri Haapamäki
Kuula (4,0 kg)16.11 Paavo Puro
Kiekko (1,0 kg)56.48 Aapo Kalajoki
Moukari (4,0 kg)64.77 Reko Tuominen
Keihäs (600 g)62.32 Otto Hautanen
Viisiottelu (4,0 kg)3932 Lassi Nalkki
3000 m kävely16:38.51 Samuel Marku
Tytöt 15
100 m12.09 Aino Vuorjoki
300 m40.43 Vivian Tran
800 m2:13.09 Saana Lappalainen
2000 m 6:31.32 Elma Hannikainen
1500 m esteet 5:09.62 Elma Hannikainen
80 m aidat (76,2 cm)11.13 Jenna Vakkilainen
300 m aidat (76,2 cm)43.62 Jenna Vakkilainen
Korkeus1.72 Tuuli Järvinen
Seiväs3.85 Tuuli Järvinen
Pituus5.69 Meeri Riiali
Kolmiloikka11.52 Jenna Vakkilainen
Kuula (3,0 kg)14.38 Minttu Laurila
Kiekko (0,75 kg)48.15 Iiris Veijola
Moukari (3,0 kg)58.76 Ellen Uschanow
Keihäs (400 g)52.06 Veera Sauna-aho
Viisiottelu (3,0 kg)2806 Jenna Vakkilainen
3000 m kävely15:15.98 Aliisa Kiiski
Pojat 14
100 m11.87 Lauri Weckström
300 m38.13 Joonas Kumpulainen
800 m1:59.89 Joonas Kumpulainen
2000 m 6:10.18 Joonatan Venäläinen
1500 m esteet 4:57.60 Hannu Sjöblom
100 m aidat (84 cm)14.65 Lauri Kylmäpuro
300 m aidat (76,2 cm)43.98 Lauri Kylmäpuro
Korkeus1.85 Aleksi Hilska
Seiväs3.70 Tommi Järvenpää
Pituus6.09 Aleksi Hilska
Kolmiloikka12.71 Manu Kankaanniemi
Kuula (4,0 kg)19.27 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,0 kg)60.49 Mico Lampinen
Moukari (4,0 kg)74.76 Aatu Kangasniemi
Keihäs (600 g)67.44 Topi Parviainen
Viisiottelu (4,0 kg)2260 Olavi Halonen
3000 m kävely17:18.28 Pekka Peltola
Tytöt 14
100 m12.48 Emmi Mäkinen
300 m40.62 Emmi Savenius
800 m2:16.59 Venla Virrantuomi
2000 m 6:48.29 Alisa Emaldynova
1500 m esteet 5:12.60 Alisa Emaldynova
80 m aidat (76,2 cm)11.81 Mila Heikkonen
300 m aidat (76,2 cm)44.3h Mila Heikkonen
Korkeus1.62 Aino Aalto
Seiväs3.30 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.43 Emmi Savenius
Kolmiloikka11.61 Elinda Koivula
Kuula (3,0 kg)15.75 Ella Mäntylä
Kiekko (0,75 kg)41.72 Martta Laine
Moukari (3,0 kg)53.71 Vilma Härkönen
Keihäs (400 g)47.00 Aino Aalto
Viisiottelu (3,0 kg)2251 Vilja Hautaniemi
3000 m kävely16:56.67 Aino Anttila
Pojat 13
60 m 7.56 Benedict Seppälä
1000 m2:53.76 Valtteri Kinnunen
60 m aidat (76,2 cm) 9.20 Vilho Haaksluoto
200 m aidat (76,2 cm)30.43 Jesse Kettunen
Korkeus1.64 Aarne Kalela
Seiväs3.30 Vilho Haaksluoto
Pituus5.68 Benedict Seppälä
Kolmiloikka11.06 Otso Nyyssönen
Kuula (3,0 kg)17.10 Onni Kukkonen
Kiekko (0,75 kg)56.17 Onni Kukkonen
Moukari (3,0 kg)66.00 Onni Kukkonen
Keihäs (400 g)53.52 Roope Mäkipelto
Neliottelu (3,0 kg)1893 Jesse Kettunen
Viisiottelu (3,0 kg)2037 Samuel Jussila
2000 m kävely10:34.83 Veikka Porkka
Tytöt 13
60 m 8.19 Linnea Hirvelä
1000 m2:55.85 Inka Peltola
60 m aidat (76,2 cm) 9.19 Erika Juselius
200 m aidat (76,2 cm)30.19 Enni Virjonen
Korkeus1.61 Ella Mikkola
Seiväs2.85 Alisa Miettinen
Pituus5.21 Venla Reunanen
Kolmiloikka10.70 Erika Juselius
Kuula (2,5 kg)14.14 Pinja Kärhä
Kiekko (0,6 kg)48.20 Pinja Kärhä
Moukari (2,5 kg)55.67 Pinja Kärhä
Keihäs (400 g)43.40 Ella Kause
Neliottelu (2,5 kg)1883 Erika Juselius
2000 m kävely10:41.49 Anni Saarinen
Pojat 12
60 m 8.21 Nikola Bäck
1000 m2:59.97 Tatu Virtanen
60 m aidat (76,2 cm) 9.97 Nuutti Leppänen
200 m aidat (76,2 cm)32.42 Lukas Brandt
Korkeus1.58 Niilo Pelli
Seiväs2.90 Matias Tornberg
Pituus5.22 Nikola Bäck
Kolmiloikka10.50 Viljami Launonen
Kuula (3,0 kg)11.34 Jesse Kaipiainen
Kiekko (0,75 kg)38.79 Juho Taavila
Moukari (3,0 kg)35.39 Nooa Merimaa
Keihäs (400 g)44.15 Elmer Keinänen
Neliottelu (3,0 kg)1703 Lukas Brandt
Viisiottelu (3,0 kg)1567 Robert Saarela
2000 m kävely 20:52.74 Antto Kivimäki
Tytöt 12
60 m 8.37 Vilma Koski
1000 m3:17.37 Olivia Puranen
60 m aidat (76,2 cm) 9.50 Vilma Koski
200 m aidat (76,2 cm)31.69 Emma-Siiri Juntunen
Korkeus1.54 Ruth Toivola
Seiväs2.70 Klaara Kivistö
Pituus4.90 Vilma Luontila
Kolmiloikka10.50 Livia Kähtävä
Kuula (2,5 kg)11.40 Ruth Toivola
Kiekko (0,6 kg)36.02 Kiia Mäkinen
Moukari (2,5 kg)39.55 Olivia Laasanen
Keihäs (400 g)38.14 Ruth Toivola
Neliottelu (2,5 kg)1605 Livia Kähtävä
2000 m kävely11:25.24 Siiri Lindholm
Pojat 11
60 m 8.65 Llyod Ojo
1000 m3:11.32 Sisu Saarinen
60 m aidat (60 cm)10.21 Jussi Wesanko
Korkeus1.50 Emil Appel
Seiväs2.80 Voitto Virjonen
Pituus
(ponn.alue)
4.85 Llyod Ojo
Kolmiloikka
(ponn.alue)
10.14 Onni Erkkilä
Kuula (2,5 kg)12.48 Eeli Holappa
Kiekko (0,6 kg)35.74 Jere Murto
Moukari (2,5 kg)34.91 Janne Verho
Keihäs (400 g)54.04 Jere Murto
Kolmiottelu (2,5 kg)1247 Voitto Virjonen
1000 m kävely 5:09.92 Miska Hokajärvi
Tytöt 11
60 m 8.49 Ida Pentinlehto
1000 m3:19.75 Venla Mennala
60 m aidat (60 cm)10.40 Peppi Soiluaho
Korkeus1.43 Essi Sahlström
Seiväs2.40 Taika Kuusela
Pituus
(ponn.alue)
4.56 Sara Söderman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
10.15 Riina-Lotta Nalkki
Kuula (2,0 kg)11.60 Emilia Jauhiainen
Kiekko (0,6 kg)31.82 Isabella Tuulari
Moukari (2,5 kg)33.55 Lumina Uschanow
Keihäs (400 g)31.05 Liina Jälkö
Kolmiottelu (2,0 kg)1039 Ellen Taponen
1000 m kävely 5:41.9h Pinja Stenberg
Pojat 10
60 m 8.52 Joona Suokko
1000 m3.53.9h Miikka Piipponen
60 m aidat (60 cm)10.40 Toivo Takanen
Korkeus1.37 Joa Härmä
Seiväs2.60 Niilo Talonen
Pituus
(ponn.alue)
4.48 Eino Huhtaluhta
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.33 Oliver Mikkola
Kuula (2,5 kg)8.91 Pentti Torvi
Kiekko (0,6 kg)30.44 Volmari Paananen
Moukari (2,5 kg)32.02 Volmari Paananen
Keihäs (400 g)36.07 Volmari Paananen
Kolmiottelu (2,5 kg)1134 Toivo Takanen
1000 m kävely 6:04.0h Miikka Piipponen
Tytöt 10
60 m 8.60 Alisa Launonen
1000 m3:26.70 Ella Mettälä
60 m aidat (60 cm) 9.79 Alisa Launonen
Korkeus1.50 Alisa Launonen
Seiväs1.76 Sanni Peltola
Pituus
(ponn.alue)
4.76 Alisa Launonen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
10.25 Alisa Launonen
Kuula (2,0 kg)8.95 Senja Kärhä
Kiekko (0,6 kg)29.95 Mila Mäkinen
Moukari (2,5 kg)28.01 Mila Mäkinen
Keihäs (400 g)27.12 Alisa Koskinen
Kolmiottelu (2,0 kg)1145 Alisa Launonen
1000 m kävely 5:56.33 Vilmiina Mattila
Pojat 9
40 m 6.59 Eevert Evijoki
400 m 73.03 Emil Pesonen
1000 m3:33.38 Oliver Viitanen
Korkeus1.26 Olli Auranen
Pituus
(ponn.alue)
4.10 Eevert Evijoki
Kuula (2,0 kg)11.42 Aapo Holappa
Kiekko (0,6 kg)27.02 Aapo Holappa
Moukari (2,5 kg)27.76 Aapo Holappa
Keihäs (400 g)27.72 Olli Auranen
Kolmiottelu (2,0 kg)853 Aapo Holappa
600 m kävely3:42.76 Oliver Viitanen
Tytöt 9
40 m 6.44 Taika Huttunen
400 m 74.94 Sini Lappalainen
1000 m3:36.61 Lumi-Kukka Saaranen
Korkeus1.20 Elsa Kemppainen
1.20 Lotta Peltomäki
Pituus
(ponn.alue)
4.02 Taika Huttunen
Kuula (2,0 kg)6.90 Pinja Luontila
Kiekko (0,6 kg)20.36 Mira Montonen
Moukari (2,5 kg)19.76 Mira Montonen
Keihäs (400 g)23.17 Hilla Kalliomäki
Kolmiottelu (2,0 kg)789 Edith Tuominen
600 m kävely3:08.41 Emmi Vankka

Vain viralliset lajit. Ylipitkän radan (yp.) tulos mukana, jos se on parempi kuin virallisella radalla tehty tulos.
Miehet
60 m 6.73 Ville Myllymäki
200 m21.52 Roope Saarinen
200 m yp.20.85 Samuel Purola
400 m 48.05 Erik Back
800 m1:51.28 Joonas Rinne
800 m yp.1:50.66 Joonas Rinne
1500 m 3:45.20 Joonas Rinne
3000 m 8:12.10 Eero Saleva
60 m aidat (106,7 cm) 7.69 Elmo Lakka
300 m aidat (91,4 cm)36.08 Tuomas Lehtonen
Korkeus2.15 Daniel Kosonen
Seiväs5.47 Tommi Holttinen
Pituus7.67 Topias Koukkula
Kolmiloikka16.54 Simo Lipsanen
Kuula (7,26 kg)18.68 Eero Ahola
Kiekko (2,0 kg)54.49 Oskari Perälampi
Keihäs (800 g)56.17 Vili Valtonen
Seitsenottelu (7,26 kg)5516 Leo Uusimäki
5000 m kävely19:46.57ot Veli-Matti Partanen
Naiset
60 m 7.28 Lotta Kemppinen
200 m24.00 Aino Pulkkinen
400 m 54.70 Milja Thureson
800 m2:07.14 Kristiina Mäki
1500 m 4:08.41 Kristiina Mäki
3000 m 9:18.59 Camilla Richardsson
3000 m yp. 9:18.40 Camilla Richardsson
60 m aidat (84 cm) 7.97 Nooralotta Neziri
300 m aidat (76,2 cm)40.97 Viivi Lehikoinen
Korkeus1.85 Laura Rautanen
1.85 Sini Lällä
1.85 Heta Tuuri
Seiväs4.60 Wilma Murto
Pituus6.31 Roosa Määttälä
Kolmiloikka14.20 Kristiina Mäkelä
Kuula (4,0 kg)16.15 Eveliina Rouvali
Kiekko (1,0 kg)57.21 Salla Sipponen
Keihäs (600 g)43.41 Meri Rautamies
3000 m kävely13:00.22 Anniina Kivimäki
Viisiottelu (4,0 kg)3905 Jessica Rautelin
Miehet 19
60 m 6.90 Eino Vuori
200 m22.32 Lassi Kaukonen
200 m yp.21.54 Eero Hirvinen
400 m 49.93 Eelis Uitto
800 m1:53.26 Eelis Uitto
1500 m 4:07.55 Samuel Auvinen
1500 m yp. 4:00.34 Tuure Haapanen
3000 m 8:51.32 Tuure Haapanen
60 m aidat (100 cm) 7.86 Eero Ilomäki
300 m aidat (91,4 cm)40.87 Kasperi Valonen
Korkeus2.13 Arttu Mattila
Seiväs5.20 Juho Alasaari
Pituus7.03 Karim Echahid
Kolmiloikka14.87 Aapo Karvinen
Kuula (6,0 kg)16.13 Miikka Oinonen
Kiekko (1,75 kg)54.60 Rami Kankaanpää
5000 m kävely21:56.79 Lauri Joukas
Naiset 19
60 m 7.43 Johanna Kylmänen
200 m24.44 Jenna Kokkonen
400 m 57.70 Laura Loponen
800 m2:10.81 Nathalie Blomqvist
800 m yp.2:10.40 Nathalie Blomqvist
1500 m 4:19.77 Nathalie Blomqvist
3000 m 9:27.97 Nathalie Blomqvist
60 m aidat (84 cm) 8.48 Saga Vanninen
300 m aidat (76,2 cm)42.07 Heidi Salminen
Korkeus1.82 Jessica Kähärä
Seiväs4.07 Essi Melender
4.07 Kiia Jullenmaa
Pituus6.13 Neea Käyhkö
Kolmiloikka12.66 Jessica Kähärä
Kuula (4,0 kg)14.65 Emilia Kangas
Kiekko (1,0 kg)47.40 Roosa Naula
3000 m kävely13:25.34ot Heta Veikkola
Miehet 17
60 m 7.08 Niko Kangasoja
300 m35.45 Niko Kangasoja
800 m1:57.89 Heikki Kumara
800 m yp.1:57.15 Heikki Kumara
1500 m 4:16.60 Heikki Kumara
1500 m yp. 4:12.28 Aleksi Rajaniemi
60 m aidat (91,4 cm) 8.22 Juho Koivisto
300 m aidat (84 cm)40.89 Samuli Takkunen
Korkeus1.96 Manu Mäenpää
Seiväs5.20 Juho Alasaari
Pituus6.82 Leo RautiaInen
Kolmiloikka13.73 Eemil Porvari
Kuula (5,0 kg)16.96 Miika Lahtonen
Kiekko (1,5 kg)51.40 Miika Lahtonen
Keihäs (700 g)51.91 Mika Niskala
3000 m kävely13:00.81 Sajan Irincheev
Naiset 17
60 m 7.45 Anna Pursiainen
300 m40.44 Heidi Salminen
800 m2:14.13 Ronja Koskela
2:14.13 Ilona Mononen
800 m yp.2:12.71 Ronja Koskela
1500 m 4:41.58 Ilona Mononen
1500 m yp. 4:29.13 Ilona Mononen
60 m aidat (76,2 cm) 8.25 Saga Vanninen
300 m aidat (76,2 cm)42.07 Heidi Salminen
Korkeus1.74 Tuuli Järvinen
Seiväs3.82 Emma Rovasalo
Pituus5.88 Saga Vanninen
Kolmiloikka11.70 Saana Takala
Kuula (3,0 kg)16.60 Saga Vanninen
Kiekko (1,0 kg)45.45 Patricia Kellgren
3000 m kävely13:25.34ot Heta Veikkola
Pojat 15
60 m 7.23 Kasperi Vehmaa
300 m38.99 Riku Uusitalo
300 m yp.37.28 Antti Sainio
800 m2:11.01 Kristian Hautakoski
800 m yp.2:09.26 Kristian Hautakoski
60 m aidat (84 cm) 7.97 Kasperi Vehmaa
300 m aidat (76,2 cm)39.16 Antti Sainio
Korkeus1.76 Santeri Haapamäki
Seiväs4.05 Petteri Tuomaala
Pituus6.66 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka13.08 Lassi Nalkki
Kuula (4,0 kg)15.91 Aapo Kalajoki
3000 m kävely19:37.82 Samuel Marku
Tytöt 15
60 m 7.60 Aino Vuorjoki
300 m40.70 Teresa Perttilä
300 m yp.40.60 Vivian Tran
800 m2:19.08 Minea Lindén
800 m yp.2:15.23 Saana Lappalainen
60 m aidat (76,2 cm) 8.82 Aino Vuorjoki
300 m aidat (76,2 cm)44.28 Essi Niskala
Korkeus1.74 Tuuli Järvinen
Seiväs3.61 Tuuli Järvinen
Pituus5.60 Elizabeth Fogde
Kolmiloikka11.39 Jenna Vakkilainen
Kuula (3,0 kg)13.46 Minttu Laurila
3000 m kävely15:58.7h Aliisa Kiiski
Pojat 14
60 m 7.60 Lauri Weckström
300 m40.51 Lauri Weckström
300 m yp.38.94 Joonas Kumpulainen
800 m2:13.44 Kasper Björkbacka
800 m yp.2:05.07 Joonas Kumpulainen
60 m aidat (84 cm) 9.02 Tumi Siranko
300 m aidat (76,2 cm)45.35 Lauri Kylmäpuro
Korkeus1.76 Aleksi Hilska
Seiväs2.91 Olavi Halonen
Pituus5.75 Aleksi Hilska
Kolmiloikka11.98 Tumi Siranko
Kuula (4,0 kg)17.45 Aatu Kangasniemi
3000 m kävely17:11.38ot Jussi Raudaskoski
Tytöt 14
60 m 7.92 Elmiina Siikala
300 m42.15 Emmi Savenius
300 m yp.41.39 Emmi Savenius
800 m2:18.51 Venla Virrantuomi
60 m aidat (76,2 cm) 9.12 Mila Heikkonen
300 m aidat (76,2 cm)45.14 Mila Heikkonen
Korkeus1.65 Aino Aalto
Seiväs3.30 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.47 Emmi Mäkinen
Kolmiloikka11.19 Elinda Koivula
Kuula (3,0 kg)14.77 Ella Mäntylä
3000 m kävely17:48.77 Emilia Ellä
Pojat 13
60 m 7.83 Benedict Seppälä
1000 m3:06.96 Joni Haapamäki
1000 m yp.2:57.9h Ville Viitakoski
60 m aidat (76,2 cm) 9.30 Jesse Kettunen
Korkeus1.56 Teemu Koskela
Seiväs3.00 Olavi Kiiski
Pituus5.09 Arttu Haaksluoto
Kolmiloikka10.78 Kasperi Kontola
Kuula (3,0 kg)15.83 Onni Kukkonen
Kiekko (0,75 kg)43.59 Riku Naula
Tytöt 13
60 m 8.15 Anniina Piipponen
1000 m3:05.53 Pinja Lindstedt
1000 m yp.3:01.42 Pinja Lindstedt
60 m aidat (76,2 cm) 9.58 Erika Juselius
Korkeus1.53 Erika Juselius
1.53 Mia Flink
1.53 Nuppu Willman
Seiväs2.60 Sointu Oinas
2.60 Alisa Miettinen
Pituus5.19 Iida Kastarinen
Kolmiloikka10.11 Adriana Kalymialaris
Kuula (2,5 kg)13.35 Pinja Kärhä
2000 m kävely10:52.1h Matilda Pennanen
Pojat 12
60 m 8.55 Lukas Brandt
8.55 Verneri Marttila
1000 m3:06.50 Tatu Virtanen
60 m aidat (76,2 cm)10.66 Abdulrahman Imoro
10.13 Kaspian Lindholm
Korkeus1.52 Viljami Launonen
Seiväs2.66 Onni Hirsivaara
Pituus4.80 Lukas Brandt
Kolmiloikka9.37 Elmer Keinänen
Kuula (3,0 kg)11.02 Jesse Kaipiainen
Kiekko (0,75 kg)34.79 Max Nyberg
2000 m kävely10:53.01ot Niilo Raudaskoski
Tytöt 12
60 m 8.40 Kristiina Tamski
1000 m3:22.15 Olivia Puranen
1000 m yp.3:18.69 Hilla Tuominen
60 m aidat (76,2 cm)10.26 Vilma Koski
Korkeus1.57 Ruth Toivola
Seiväs2.80 Klaara Kivistö
Pituus4.73 Vilma Luontila
Kolmiloikka10.01 Livia Kähtävä
Kuula (2,5 kg)10.47 Livia Kähtävä
2000 m kävely12:50.0h Frida Blomfelt
Pojat 11
60 m 8.56 Llyod Ojo
1000 m3:14.81 Anton Pennanen
60 m aidat (60 cm)10.18 Arvi Louramo
Korkeus1.45 Voitto Virjonen
Seiväs2.56 Robin Helenius
2.56 Voitto Virjonen
Pituus
(ponn.alue)
4.79 Llyod Ojo
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.56 Nooa Halme
Kuula (2,5 kg)11.16 Eeli Holappa
1000 m kävely 5:19.39 Miska Hokajärvi
Tytöt 11
60 m 8.57 Tuuli Kämäräinen
1000 m3:25.20 Lucinda Smith
1000 m yp.3:23.0h Aino Tarkiainen
60 m aidat (60 cm)10.70 Peppi Soiluaho
Korkeus1.37 Sara Honkakangas
1.37 Venla Murto
Seiväs2.15 Taika Kuusela
Pituus
(ponn.alue)
4.32 Riina-Lotta Nalkki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.06 Pihla Hyyppä
Kuula (2,0 kg)10.26 Helmi Äärelä
Kuula (2,5 kg)8.23 Hanna Siirilä
1000 m kävely 6:04.6h Saana Koivisto
Pojat 10
60 m 8.58 Valtteri Raatikainen
1000 m3:29.86 Elias Åkerlund
1000 m yp.3:25.54 Elias Åkerlund
60 m aidat (60 cm)10.20 Toivo Takanen
Korkeus1.38 Samuel Adun
Seiväs2.32 Niilo Talonen
Pituus
(ponn.alue)
4.55 Toivo Takanen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.62 Toivo Takanen
Kuula (2,5 kg)8.99 Volmari Paananen
Tytöt 10
60 m 8.69 Alisa Launonen
1000 m3:47.89 Ella Mettälä
1000 m yp.3:35.59 Senni Koski
60 m aidat (60 cm)10.15 Alisa Launonen
Korkeus1.46 Alisa Launonen
Seiväs1.36 Helvi Pulkkinen
Pituus
(ponn.alue)
4.86 Alisa Launonen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.29 Kiira Kahilainen
Kuula (2,0 kg)8.96 Senja Kärhä
1000 m kävely 6:16.74 Venla Vienola
Pojat 9
40 m 6.73 Eemeli Haikio
1000 m3:47.18 Nuutti Hietala
1000 m yp.3:42.96 Arttu Tervonen
Korkeus1.11 Eelis Kotomäki
Pituus
(ponn.alue)
3.77 Eemeli Haikio
Kuula (2,0 kg)9.81 Aapo Holappa
600 m kävely5:30.54 Xander Wikman
Tytöt 9
40 m 6.52 Taika Huttunen
1000 m3:55.64 Elena Kero
1000 m yp.3:54.16 Elena Kero
Korkeus1.20 Saara Torro
Pituus
(ponn.alue)
3.87 Taika Huttunen
Kuula (2,0 kg)6.56 Pinja Luontila

Tilastopajacupin pisteet 2019

Miehet

- pisteisiin huomioidaan kolme parasta lajia

1Eljas Aalto IFSibboV3007
20021.321034
40047.98998
20021.74975
2Willem Kajander BorgåAk2973
10010.551021
10010.68977
20021.74975
3Roope Saarinen EsboIF2949
10010.64991
10010.65987
10010.70971
4Nico Oksanen LoimVoi2924
SP17.76985
SP17.58974
SP17.42965
5Tuukka Huuskola EsboIF2904
10010.66984
20021.79969
10010.76951
6Mikko Toiviainen LoimJa2855
SP17.24954
SP17.22953
SP17.14948
7Tuomas Lehtonen LiedPa2800
40048.35977
20021.96945
10010.99878
8Matias Linkoaho HKV2740
20022.02937
40049.50911
20022.36892
9Viktor Kantele BorgåAk2614
110H14.40997
10011.21810
10011.22807
10Christian Vänttinen NaantLöy2607
40049.71899
20022.61860
20022.70848
10011.21810
11Niklas Lainto TuUL2523
8001:55.96869
15004:01.40838
15004:03.28816
12Elias Vuorinen TuUL2511
15003:57.91879
8001:57.37833
15004:04.74799
8001:59.43782
13Eero Helppolainen PorinTa2482
20022.55868
20022.84831
10011.30783
14Samuli Raikunen LiedPa2433
400H55.61872
40051.32812
20023.50749
8002:01.07743
15Topi Laitila TeuvRi2366
DT47.08807
DT46.04787
DT45.25772
16Niklas Wihlman TuUL2334
15004:02.60824
1000032:27.84757
500015:19.26753
17Oskari Eskola SäkU2268
HT53.45761
HT53.30759
HT52.58748
18Niko Kekki NoormNo2160
20023.56742
40052.80735
10011.65683
19Santeri Tanner LänsiUU2139
20023.39763
20023.97694
400H60.38682
8002:13.35481
20Jukka Kero TuUL2135
500015:29.87722
30009:02.90719
15004:14.31694
21Tomi Mustonen TurWei2135
20023.59739
20023.86707
10011.63689
10011.64686
22Lasse Minkkinen IFRaseb2074
8002:01.07743
8002:03.98676
40054.43655
15004:20.08634
15004:21.38621
23Simo Noopila MaskKa2043
10011.61694
20024.05685
10011.72664
24Verner Perkkola LaitJy2023
DT41.12695
SP12.79688
DT38.21640
SP11.91635
25Henri Heikkinen PaimU1998
8002:02.76704
15004:18.42651
8002:05.47643
26Matias Niinimaa NaantLöy1897
LJ5.97705
LJ5.81672
10012.28520
10012.33508
27Markku Tervo HKV1847
40054.47654
20024.76606
10012.01587
28Kalle Linnasaari TuUL1833
30009:20.69635
15004:23.49600
500016:15.80598
29Valtteri Välimäki UudKK1827
HJ2.06923
HJ2.04904
30Heikki Leppänen EsboIF1820
10011.81640
10011.85629
40056.73551
31Tommi Sundell PorinYU1813
8001:54.38910
15003:55.94903
32Aleksi Nieminen PorinTa1793
10011.89618
10011.92611
10012.10564
33Jussi Raittinen KurikRy1778
8001:54.25913
8001:56.09865
34Leevi Uusitalo RaisKu1774
JT70.34936
JT63.56838
35Sampo Soini TuUL1771
DT36.83615
DT35.00580
DT34.76576
36Oscar Härkönen EsboIF1751
40055.22618
40055.64599
8002:10.64534
8002:12.03507
37Samuli Eriksson SalVil1731
HJ2.02885
HJ1.98846
38Julius Kuusela LänsiUU1721
HJ2.03894
HJ1.96827
39Antti-Pekka Niinistö LahdA1712
15003:58.36874
15004:01.41838
40Jonathan Hyvärinen HKV1696
10011.07853
10011.10843
41Niko Simola VammsVoi1694
TJ14.64901
LJ6.40793
42Valtteri Virtanen TurWei1647
15004:25.60579
15004:26.34572
8002:12.56496
500017:18.39448
43Juuso Hakala TuUL1620
15004:00.75846
8001:59.79774
44Mike Changala TuUL1614
10011.16825
10011.28789
45Olli Niemi KangKi1585
SP14.67800
DT45.93785
46Jevgeni Aleksandrov HIFK1564
400H57.66788
20023.28776
47Oki Vuonoranta EsboIF1549
110H15.60801
10011.42748
48Antti Tiekso TurWei1507
LJ6.89894
10011.91613
49Tuomas Määttä TuUL1492
110H15.66792
10011.59700
50Eetu Kuisma TurKU1485
LJ5.16541
LJ5.12533
10012.76411
51Riku Laukkanen TampU1474
HT52.03739
HT51.75735
52Heikki Pärnä TuUL1463
HJ1.87741
HJ1.85722
53Markus Penttinen TuUL1445
15004:34.76494
8002:13.11486
8002:14.20465
54Teppo Syrjälä TampPy1430
3000S10:06.17741
30009:09.17689
55Markus Nikander LänsiUU1415
15004:06.78776
15004:19.60639
56Petteri Uusitalo TuUL1407
DT30.93505
DT28.69463
20026.43439
10012.83396
10013.05351
57Sami Koivunen NoormNo1386
10012.42487
10012.52464
10012.65435
58Jaakko Kero TuUL1343
500015:46.96675
15004:16.82668
59Tommi Palm ForssSa1331
DT40.72687
SP12.06644
60Ville Kattelus YlihJu 1324
110H16.30697
HJ1.75627
61Petri Korander VihdVie1318
TJ10.35453
PV3.10434
SP8.47431
JT34.79425
LJ4.58425
PV3.04417
DT26.08414
SP8.00403
PV2.95393
TJ9.40357
62Mikko Karppanen TampU1253
SP12.04643
DT36.58610
63Mikke Jaakkola LänsiUU1237
20022.32898
10013.11339
64Kari Majuri HarjavJy1228
TJ12.02626
TJ11.79602
65Tommi Tauriainen MietMP1180
10011.95603
10012.05577
66Joonas Hytönen LapSa1122
15004:27.15564
500016:31.79558
67Valtteri Kalliokulju LiedPa1103
110H13.801103
68Juha Löppönen HelsJy1019
15004:31.27525
500016:58.25494
69Joni Vainio-Kaila LaitJy977
40048.34977
70Patrik Torn PyhäsU971
JT72.72971
71Filiph Johansson GamlakIF970
40048.46970
72Ilari Ryyppö TampU966
40048.54966
73Lauri Eneh TampU950
400H53.79950
74Iikka Alingué JanJa937
LJ7.10937
75Joska Tommola LahdA921
LJ7.02921
76Wilho Hautala LahdA916
15003:54.89916
77Edward Lindberg IFSibboV908
400H54.76908
78Janne Kanerva LahdA906
8001:54.53906
79Lauri Eerola LahdA905
20022.26905
80Tuomas Puputti IFRaseb904
8001:54.58904
81Joni Syrjälä TampPy902
HT62.39902
82Matti Välimäki NoormNo899
40049.71899
83Mika Lönnblad TuUL889
SP16.15889
84Julius Uutela HKV889
40049.89889
85Antton Launto SauvU886
8001:55.31886
86Eemeli Välimäki NoormNo883
40050.01883
87Alex Rauhala VasaIS879
8001:55.56879
88Matias Mustonen LempKiYU875
HJ2.01875
89Rami Urho TuUL871
15004:38.61460
8002:17.19411
90Elias Ylöstalo IFSibboV864
110H15.20864
91Thomas Sandberg ÅIFK849
15004:40.41444
15004:45.08405
92Antti Ihamäki AlajA846
500014:48.09846
93Pyry Mäkinen VeikkVei844
JT63.93844
94Jere Salo LauttLu839
JT63.63839
95Tuomas Kalliovaara LänsiUU838
HT58.31838
96Markus Teijula NaantLöy837
20022.79837
97Janne Liimatainen TuUL837
10012.69426
10012.76411
98Joonas Lehtinen TuUL832
15004:01.89832
99Henrik Goesch TuUL832
500014:52.54832
100Vincent Quednau HKV830
15004:02.11830
101Daniel Lundmark HIFK822
8001:57.83822
102Mika Ruhtinas JyväskKU821
DT47.87821
103Dennis Rehnström JyväskKU819
8001:57.95819
104Miika Lehtinen JyväskKU813
8001:58.17813
105Eero Heinonen TuUL809
3000S9:47.53809
106Matti Rauma TuUL804
1000031:51.28804
107Antti Uusitupa TuUL802
15004:37.03473
1000039:17.41329
108Väinö Klemola KuopRei795
3000S9:51.44795
109Samir Demnati IkaalU795
10011.26795
110Mikke Paajanen MikkKV793
40059.71428
10012.98365
111Samu Heikkonen LappUM792
500015:05.78792
112Jan Kaas GamlakIF789
1000032:02.88789
113Samuli Huusko TuUL773
1000032:14.94773
114Otto Kaario JyväskKU754
500015:18.81754
115Johannes Brunila TuUL752
3000S10:03.21752
116Mauri Merikanto HKV748
TJ9.62379
TJ9.52369
117Jani Pihkanen SomE747
HT52.54747
118Harald Spoof TuUL735
20023.62735
119Rasmus Vidjeskog IFRaseb720
20023.75720
120Tuure Hollo LänsiUU717
DT42.28717
121Valtteri Sillanpää NoormNo707
8002:02.64707
122Lauri Moisio TuUL706
20023.87706
123Lauri Siltanen HIFK704
20023.88704
124Samuli Losoi TampPy681
8002:03.76681
125Sami Virto SalVil676
JT52.28676
126Sami Saku IFÅland-J647
1000033:58.30647
127Jesse Loisa LappUM647
8002:05.26647
128Lari Autio SalVil644
TJ12.20644
129Tomi Lehto EspTa641
8002:05.54641
130Oskari Leppänen HKV637
10011.82637
131Pekka Antikainen TuTo619
500016:07.67619
132Mikko Salmela ForssSa615
8002:06.75615
133Petteri Laitinen SalVil605
10011.94605
134Tuukka Mäkinen LauttLu599
15004:23.58599
135Pyry Nikkanen NaantLöy597
DT35.91597
136Aatos Oivanen TuUL 597
SP6.74328
DT18.17267
8003:00.202
137Arttu Laurila TurWei596
SP11.25596
138Lassi Hopeasalo TeivoSt596
500016:16.77596
139Tomi Rantanen HarjavTU579
HT41.77579
140Joni Saarikoski YlistKV579
30009:33.34579
141Marko Petäjä ForssSa570
10012.08570
142Veli-Matti Mannila HelsTa546
10013.40285
10013.54261
143Jari Huovinen JoensKa539
15004:29.81539
144Kari-Pekka Seppänen JyväskKU533
15004:30.41533
145Krister Laine TuUL528
20025.51528
146Miikka Ojala KU-58527
15004:31.10527
147Atte Nokka OripVe495
15004:34.60495
148Miro Mäkinen YlöjU489
JT39.25489
149Veijo Kylmäpuro HKV456
TJ8.20236
10013.79220
150Kari Salonen TurWei436
HT32.56436
151Sami Mäkinen NaantLöy338
HT26.28338
152Jan Kiljunen RistU173
15005:19.67173